Hra o trůny láká kyberzločince

Hra o trůny neláká pouze fanoušky, ale i podvodníky.

Na závěrečnou řadu nejoblíbenějšího seriálu současnosti – Hra o trůny čekalo nespočet fanoušků, ale i celá řada podvodníků a kybernetických zločinců, kteří mají za cíl právě nadšence a fanoušky tohoto seriálu.

Kriminalita spojená s tímto seriálovým fenoménem je založená především na metodě útoku, která je známa jako „Phishing“. Tato podvodná metoda využívá především internetu k získání různých citlivých údajů od obětí např. především hesla, čísla kreditních karet aj. Krom této metody se objevují i falešné streamovací služby, které disponují velmi věrohodným zpracováním a lákají fanoušky na speciální soutěže o různé dárky s tématy tohoto seriálu.

Ve skutečnosti v těchto případech uživatel těchto podvodných stránek nezíská žádné ceny nebo dárky, ale naopak se vystavuje vysokému riziku ztráty citlivých informací, které útočník může využít (spam, prodej). Krom falešných streaming služeb se můžete setkat ještě s podvodnými obchody vydávající se za oficiální stránky, ale jejich cílem je sběr dat a údajů o kreditních kartách.

Zkušenost někdy nepomáhá

Mnohdy si uživatelé i zkušenější myslí, že rozpoznají pouhým pohledem podvodné stránky od oficiálních (legitimních). V posledních letech se, ale staly taktiky podvodníků mnohem propracovanějšími a rozpoznat pouhým pohledem podvod od legitimního oficiálního webu je leckdy velmi těžké, nebo zcela nemožné. Proto se uživatelům doporučuje využívat sytém ochrany a obrany, který má přístup do databáze podvodných (falešných) webů a díky této vlastnosti vás pomůže lépe ochránit. Mimo to, některé moderní webové prohlížeče (Firefoxa, Chrome) mají tuto vlastnost (funkci) v sobě obsaženou. Ovšem tato ochrana není vždy neomylná, a proto doporučujeme se spoléhat na zdravý rozum a úsudek, pokud máte jakékoliv pochybnosti o věrohodnosti nebo původu stránek – odejděte, nevyplňujte žádné citlivé informace. Předejte tak případné finanční újmě nebo vlně nevyžádaných zpráv do vaší emailové schránky.

← zpět na výpis příspěvků

Témata příspěvku: hra o trůny, podovdy, falešené služby, okrádání fanoušků, nejsledovanější seriál, got, game of thrones, got scam, Phishing útoky, hra o trůny podvod, nejlepší seriál, trestný čin podvodu, krmiminalita, streaming got, stream game of thrones